TANITIM FİLMİNİ İZLE     TR EN

SERKAN BOZKURT

Serkan Bozkurt 1980 yılında İstanbul da doğdu.
Sırasıyla ilkokuldan sonra Bolu Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi orta kısmını, Tekirdağ Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi, Ege Üniversitesi Yiyecek & İçecek İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Daima yaratıcı tarifler üzerinde çalışmalarda bulundu.

Mesleğe uluslararası zincir otellerde başlayan Serkan Bozkurt, Crowne Plaza Otel İstanbul, Polat Renaissance Otel İstanbul, Intercontinental Otel Berlin ve Hilton ParkSA Otelde çalışmıştır. Serkan Bozkurt avrupada Michelin yıldıza sahip restorantta çalışıp çeşitli yabancı zincir işletmelerin şefliğini yapmıştır.

16 yaşında lisedeyken 'Uluslararası Gastronomi Yarışmalarında' yarışmaya başlayan Serkan Bozkurt ülkemize Avrupada otelcilik okullarımız adına ilk madalyayı kazandıran öğrenci olmuştur , Türk Aşçılık Milli Takımı Üyesi olarak bugüne kadar Dünyanın çeşitli ülkelerinden Dünya Aşçılık Birliğinin düzenlemiş olduğu yarışmalarda ABD, Almanya, İngiltere, Hollanda, Slovenya, Malta, Macaristan, Rusya,Hırvatistan vs. ülkelerden toplam 35 adet altın, gümüş, bronz madalyayı ülkemize kazandırmıştır.2005 yılında Avrupanın en iyi genç şefi madalyasını kazanmıştır.

Yurt dışında bir çok yüksek kapasitede ve önemde ziyafetler ve fine-dining restaurant yemek servisleri gerçekleştirmiştir.
İTO adına 2007 Köln Anuga Gıda Fuarı'nda, 2008 Paris Sial Gıda Fuarı'nda ve 2009 Köln Anuga Gıda Fuarında, İMMİB adına 2008 Mexico-city'de Modern Türk mutfağı ziyafetleri ve fine-dining restaurant servisi, 2009'da Köln Anuga Gıda Fuarı Partner ülke olan Türkiye adına Serkan Bozkurt bu kapsamda Rehinterrassen'da(köln) Dünyanın önde gelen 400 gıda CEO'suna Top V.İ.P Gourmet ziyafet Almanya adına Şef Joachim Wissler( 3 michelin yıldızlı) ile birlikte gerçekleştirmiştir..2010 Eylül ayında Avustralya Melbourne'de çoğunluğu gurmelerden oluşan RACV CLUB'ın daveti üzerine ,fine-dining restaurantlarında 1 hafta servis edilmek üzere Modern Türk Mutfağı konseptli menü hazırladı,748 misafirin tercih ettiği menünün yanı sıra Milli Şef Serkan Bozkurt aktivite kapsamında 2 adet yemek dersi ve şehrin dışında gurmelerden oluşan 35 kişilik bir gruba 5 coursluk fine-dining Modern Türk mutfağı menüsü sundu. Serkan Bozkurt Abu dhabi uluslararası kitap fuarı 2011e dünya genelinde davet edilen 10 şeften biri olarak davet edilmiş ve burada modern Türk mutfağı konulu 2 adet work-shop yapmis,kitaplarını anlatmıştır.

2003 yılından beri birçok televizyon kanalında çeşitli yemek programları yapan Serkan Bozkurt, Serkan Bozkurtla Modern Türk Mutfağı, Serkan Bozkurttan Yaratıcı Yemek Tarifleri ve Serkan Bozkurttan Minik Minik Yemekler adlı üç yemek kitabı bulunmaktadır.Çeşitli ulusal gazetelerde yemek yazarlığıda yapan Serkan Bozkurt 2009 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül tarafından Cumhuriyetimizin 86.yıldönümünde Cumhuriyet resepsiyonuna davet edilmiştir, Askerliğini 25.Genelkurmay Başkanımız Sayın Yaşar Büyükanıt'ın karargah aşçısı görevinde yapmıştır. Yazar kimliğiyle Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde düzenlenen 'Konuşan Kitap Şenliği'ne davet edilen Serkan Bozkurt, Sultanahmet Meydanında yapılan şenliğe konuşmacı olarak katılmıştır.Bostancı Rotary Kulübü tarafından mesleki başarı kategorisinde 2008-2009 yılları en başarılı genç ödülüne layık görülmüştür.
 

2011 senesinde eğitim sektöründe çalışmalarına başlamış  ve kurucusu olduğu  Chef's Table Mutfak Akademisi markası ile yoluna devam etmektedir.

www.serkanbozkurt.net

E-BÜLTEN

Eğitimlerimizle ilgili duyurulardan, özel etkinliklerden ve kampanyalardan anında haberdar olmak için e-bülten'e kayıt olun!

KAYIT OL